ml

Serum
przyspieszające wzrost rzęs

Serum przyspieszające wzrost rzęs

Wyjątkowo skuteczne serum, które wydłuża, zagęszcza i wzmacnia rzęsy oraz widocznie poprawia ich kondycję.

OPIS

Korzystając z najnowszych, światowych osiągnięć medycyny estetycznej opracowano wyjątkowo skuteczne serum, które wydłuża, zagęszcza i wzmacnia rzęsy oraz widocznie poprawia ich kondycję. Jego receptura zawiera bimatoprost – substancję aktywną uważaną obecnie za jeden z najefektywniejszych związków stymulujących wzrost rzęs. Kwas hialuronowy nawilża i wygładza powierzchnię rzęs, a prowitamina B5, wnikając we włókno włosków, poprawia ich strukturę i sprawia, że stają się mocniejsze, bardziej elastyczne i lśniące. Alantoina zapobiega podrażnieniom i zaczerwienieniom.

STOSOWANIE

Serum nałożyć jednym pociągnięciem przy użyciu pędzelka – aplikatora na czystą i suchą skórę powiek wzdłuż linii górnych rzęs (po uprzednim demakijażu). Stosować raz dziennie na noc. Nie stosować do wnętrza oka i na dolną linie rzęs. Preparat może być stosowany przez osoby noszące szkła kontaktowe (przed aplikacją należy zdjąć szkła), po zakończonej chemioterapii, na przedłużone i zagęszczone rzęsy, na makijaż permanentny, a także po hennie brwi i rzęs. Przed użyciem należy zapoznać się z ulotką informacyjną znajdująca się wewnątrz opakowania.

SKŁADNIKI

Aqua, Pentylene Glycol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Bimatoprost, Hydrolyzed Hyaluronate, Pantenol, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium Phosphate, Triethanolamine, Methylparaben, Alcohol.

BEAUTY FACT

?
Długość życia rzęs to 3 do 6 miesięcy - po tym okresie włoski wypadają. Co więcej jedynie w 30 pierwszych dniach życia rzęs następuje ich wzrost - po tym czasie, w tak zwanej fazie stacjonarnej, rzęsa już nie rośnie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Stosowanie

Dlaczego serum powinno stosować się tylko raz dziennie, czyli wieczorem?

Preparat zawiera w swoim składzie silną substancję stymulującą – bimatoprost, która charakteryzuje się niezwykle skutecznym działaniem. Dzięki temu nie ma potrzeby częstszej aplikacji serum. Rekomendujemy stosowanie serum wieczorem, na zamknięte oko, aby zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa stosowania.

Czy stosowanie serum nie wyklucza stosowania henny brwi i rzęs?

Tak, można stosować jednocześnie.

Jakie są produkty w linii L4L?

W skład linii L4L wchodzą dwie odżywki wzmacniające rzęsy i brwi a także tusze do rzęs oraz płyn do demakijażu oczu. W ramach marki są też dostępne skuteczne preparaty wzmacniające włosy dla Pań oraz preparaty zapobiegające wypadaniu włosów u Panów.

Na jak długo wystarcza jedno opakowanie serum?

Na cały rekomendowany czas trwania terapii – 4 miesiące, przy stosowaniu 1 raz dziennie / 1 aplikacja serum

 

 

 

Skuteczność

W jaki sposób działa serum?

Serum wpływa na cebulkę włosa – wydłuża fazę wzrostu (anagen) oraz fazę przejściową (katagen) cyklu wzrostu rzęs/brwi. Dzięki temu włoski są gęstsze, grubsze i dłuższe.

Dlaczego rzęsy po zastosowaniu serum wypadają, zdarza się, że w różnym odstępie czasowym?

Standardowy cykl życia rzęsy to okres od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie rzęsy przechodzą przez kilka faz – fazę intensywnego wzrostu, okres przejściowy oraz fazę spoczynku. Rzęsy rosną tylko w pierwszej fazie, a na koniec całego cyklu wypadają. Nasza odżywka nie zmienia tego naturalnego procesu. To, co robi, to aktywnie działa podczas całego cyklu życia rzęsy – stymuluje wzrost naturalnych rzęs, a następnie przedłuża ich życie. Jednakże w niektórych sytuacjach silnie pobudzony cykl wzrostu rzęsy sprawia, że po pierwszych 2-3 tygodniach stosowania dochodzi do przyśpieszonego wypadnięcia „starych rzęs” na rzecz nowych (dłuższych i grubszych). Nie należny się tym martwić, gdyż proces ten jest chwilowy i świadczy o skutecznym rozpoczęciu działania preparatu. Po zakończeniu kuracji, cykl życia rzęs pozostaje nienaruszony. Czyli tak, jak przed rozpoczęciem i w trakcie kuracji – rzęsy rosną oraz wypadają. Jednak po odstawieniu odżywki różnice mogą być zauważalne, gdyż rzęsy przestają być dodatkowo stymulowane do intensywnego wzrostu, ich życie również nie jest przedłużane przez serum. Długość, grubość oraz liczba rzęs mogą się zmniejszyć.

Który produkt dla lepszy efekt – serum L4L czy tusz 24-h?

 Działanie wskazanych produktów różni się między sobą, co sprawia że nie można porównywać ich skuteczności. Serum L4L stymuluje cykl wzrostu włosa działając na cebulkę, sprawiając że włos staje się dłuższy, grubszy i rośnie szybciej. Z kolei tusz 24-h zawiera składniki kondycjonujące włókno włosa, czyli takie, które wzmocnią już wyrośnięty włos. Tusz jest idealnym uzupełnieniem działania serum, które zwiększa jego skuteczność. Jednakże stosowany samodzielnie nigdy nie zapewni tak zadowalających efektów co serum.

W czym lepsze jest działanie serum L4L od konkurencyjnych?

Jest to jedyny produkt na rynku z tak wysoką zawartością bimatoprostu w atrakcyjnej cenie.

Dlaczego po dłuższym okresie stosowania serum może pojawić się okresowe wypadanie rzęs?

Bardzo nam przykro z Twojego rozczarowania. Chcielibyśmy jednak poruszyć kwestię wypadania rzęs. Standardowy cykl życia rzęsy to okres od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie rzęsy przechodzą przez kilka faz – fazę intensywnego wzrostu, okres przejściowy oraz fazę spoczynku. Rzęsy rosną tylko w pierwszej fazie, a na koniec całego cyklu wypadają. Nasza odżywka nie zmienia tego naturalnego procesu. To, co robi, to aktywnie działa podczas całego cyklu życia rzęsy – stymuluje wzrost naturalnych rzęs, a następnie przedłuża ich życie. Po zakończeniu kuracji, cykl życia rzęs pozostaje nienaruszony. Czyli tak, jak przed rozpoczęciem i w trakcie kuracji – rzęsy rosną oraz wypadają. Jednak po odstawieniu odżywki różnice mogą być zauważalne, gdyż rzęsy przestają być dodatkowo stymulowane do intensywnego wzrostu, ich życie również nie jest przedłużane przez serum – zaczynają wyglądać dokładnie tak jak przed rozpoczęciem kuracji. Długość, grubość oraz liczba rzęs mogą się zmniejszyć. Wiele dziewczyn zauważa jednak, że kondycja rzęs po odstawieniu serum jest lepsza, niż przed rozpoczęciem. W Twoim przypadku najprawdopodobniej rzęsy zakończyły swój cykl życia i są w fazie wypadania. Już niedługo pojawią się nowe włoski. Warto również pamiętać o tym, że dzięki niezwykłej skuteczności serum stosowanego przez np. rok, często zapominamy o tym jak wyglądały nasze rzęsy przed rozpoczęciem kuracji. Chwilowe rozczarowanie najczęściej wiąże się z powrotem do naturalnej kondycji naszych rzęs, sprzed rozpoczęcia kuracji.

Składniki

Jaka jest różnica pomiędzy L4L rzęsy a L4L brwi?

We wszystkich produktach występuje ta sama substancja czynna-bimatoprost. Produkty Long4Lashes różnią się pomiędzy sobą aplikatorem, który ułatwia precyzyjną aplikację oraz równomierne rozłożenie produktu w miejscu przeznaczenia – wzdłuż linii rzęs lub wzdłuż brwi – jak najbliżej nasady włosów.

Co oprócz bimatoprostu wchodzi w skład serum?

Główne składniki serum to bimatoprost, kwas hialuronowy(wzmacniający nawilżanie) oraz d-pantenol(który łagodzi, koi ewentualne podrażnienia i stymuluje wzrost)

Bezpieczeństwo

Jak poprawnie powinno stosować się serum?

Raz dziennie, wieczorem, wzdłuż górnej linii rzęs – od wewnętrznego do zewnętrznego kącika.

Czy serum do rzęs można stosować po zakończonej chemioterapii?

Przed wprowadzeniem produktu na rynek przeprowadziliśmy badania bezpieczeństwa i skuteczności na osobach zdrowych, pod kontrolą lekarza dermatologa i okulisty. Zalecamy, aby osoby po terapiach onkologicznych skonsultowały decyzję o rozpoczęciu kuracji z lekarzem prowadzącym.

Czy podczas karmienia piersią można stosować serum do rzęs?

Przed wprowadzeniem produktu na rynek przeprowadziliśmy badania bezpieczeństwa i skuteczności na osobach nie będących w ciąży, pod kontrolą lekarza dermatologa i okulisty. Zalecamy, aby kobiety w ciąży wstrzymały się z rozpoczęciem kuracji do zakończenia okresu połogu. Wiąże się to z zapewnieniem całkowitego bezpieczeństwa, jak i wyrównaniem możliwych zaburzeń hormonalnych w czasie i po zakończeniu ciąży, które mogłyby wpływać na kondycję skóry i włosów. 

Jaką konsystencję posiada serum?

Półprzezroczysty żel – konsystencja zapewnia bezpieczeństwo stosowania – preparat nie spływa do oka

Czy bimatoprost to ten sam składnik, co w lekach na jaskrę?

Owszem, seria L4L oparta jest na składniku bimatoprost, który jest lekiem. Jego stężenie w produktach L4L zapewnia skuteczność i bezpieczeństwo wymagane dla produktów kosmetycznych. Dodatkowo, bimatoprost działa jako lek tylko i wyłącznie w sytuacji aplikacji bezpośrednio do worka spojówkowego, a przy aplikacji na skórę wykazuje jedynie działanie kosmetyczne. Bimatoprost jest składnikiem dopuszczonym do stosowania w Unii Europejskiej.

Czy stosowanie produktu z taką substancją czynną jest bezpieczne?

Nasza odżywka, przed wprowadzeniem do sprzedaży, została poddana badaniom dermatologicznym i aplikacyjnym, które były prowadzone na grupie osób ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii (pod nadzorem lekarza dermatologa oraz lekarza okulisty). W trakcie prowadzonych badań nie doszło do wystąpienia żadnych istotnych działań ubocznych. Odżywka nie jest aplikowana bezpośrednio do oka, a jedynie na linię rzęs. Jeśli kosmetyk dostanie się do oka, powinno ono zostać przemyte dużą ilością wody. Odżywka, tak jak każdy kosmetyk, może powodować pewne efekty uboczne – w nielicznych przypadkach mogą to być: przekrwione spojówki czy zaczerwienienie. Jeżeli występuje jakakolwiek reakcja alergiczna na kosmetyk, produkt należy bezwzględnie odstawić.

Mam podrażnione okolice oczu po stosowaniu serum, dlaczego się tak dzieje?

Zdarza się, że efekty uboczne występują u osób, które np. nakładają zbyt dużą ilość serum przy aplikacji, licząc, że przyspieszy to wzrost ich rzęs. Więcej, w tym wypadku, nie znaczy lepiej. Rekomendujemy nakładanie małej ilości serum na górną linię rzęs, tak aby odżywka nie dostała się do oka.

GWIAZDOZBIÓR

Pokaż kolejne
ZOBACZ INNE PRODUKTY